Grieķija atsāk sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem

Grieķijas finanšu ministrs Eiklīds Cakalots
 

Grieķija otrdien atsāka sarunas ar Eiropas Savienību (ES) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF), lai panāktu vienošanos par aizdevumu programmas finanšu līdzekļu saņemšanu.

Sarunas starp Grieķijas amatpersonām un starptautisko kreditoru pārstāvjiem Atēnās sākušās otrdienas rītā, norāda Grieķijas Finanšu ministrija.

Lai izkļūtu no strupceļa, kādā nonākušas sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem par kārtējā aizdevuma maksājuma piešķiršanu, Grieķija pagājušajā pirmdienā piekrita kompromisam par jaunu reformu īstenošanu.

Reklāma

Eiropas Savienībai ilgstoši bijušas nesaskaņās ar SVF saistībā ar fonda prasībām Grieķijai noteikt mazākus budžeta mērķus un samazināt valsts parādsaistību slogu. SVF uzskata, ka eiropiešu pieprasītie budžeta mērķi ir pārlieku ambiciozi.

Taču, ja eirozona pieturēsies pie saviem plāniem, tad SVF pieprasījis Grieķijai paaugstināt nodokļus un samazināt pensijas, lai šie mērķi tiktu sasniegti, pirms fonds Atēnām varētu piešķirt aizdevumu.

Grieķijai drīzumā nepieciešams saņemt pēdējo maksājumu no trešās finanšu glābšanas programmas, lai tā varētu jūlijā segt septiņu miljardu eiro parādsaistības.Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Mārupe, 170000 EUR
Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft