Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. c

  Darbinieku netrūkst - trūkst normāli maksājošu darba devēju. Lietas jāsauc īstajos vārdos.

  2
 2. a

  Eiropas savienībā ir atvērts darba tirgus. Ikviens Latvijas darba ņēmējs var sameklēt sev darbu, kur maksā vairāk, turklāt 75% gadījumos tas ir citā specialitātē. Latvija ir ideāla darbaspēka kalve, tomēr tās resursi strauji izsīkst, jo ES ir pārāk liela. Ja grib te ko mainīt, nodokļi te vispār jāatceļ. Milzīgais valsts aparāts jāformatizē (kā cietais disks vai zibatmiņa) un jārada no jauna. Latvijas valdība nav spējīga to izdarīt.
  Ja manā saimniecībā ir 20 gani, 35 slaucējas, 4 zootehniķi un 3 vetārsti, u.c., bet ganāmpulks sarucis par 50% būtu taču neloģiski uzturēt visus darbiniekus. Tad es bankrotētu. Arī Latvija nav izņēmums, turklāt mānā uzskaitījumā par saimniecību ir skaidri saprotams, ko katrs dara, bet 80% valdības darbinieku amata nosaukumi nerada ne mazāko nojausmu par darbinieku pienākumiem un to darba (ja tāds vispār tiek veikts) lietderību.
  Bet neskatoties ne uz ko, ekonomika aug un bezdarbs mazinās! Skaisti, bet nereāli...

  4
 3. T

  No sev tuvu cilvēku pieredzes, kuri gatavi visu sākt no nulles:
  Darba devēju pērles:
  "Mēs domājam, jums tas nebūs interesanti", "mēs domājam, jums ir augstākas ekspektācijas"
  Cik labi, ka darba devēji zina labāk par pretendentu ko tas vēlas, kas tam ir interesanti un kādas ir tā "ekspektācijas" :)

  6
 4. h

  meli meli meli, pasjatās ludinājumos - simtiem un tūkstošiem meklē šajās nozarēs

  3
 5. g

  kādā sakarā meli, ja meklē ''simtiem un tūkstošiem'' ?

  3
 6. j

  nekur darbinieku netrūkst, bet gan jautājums ir: cik darba devējs gatavs maksāt darbiniekam? ja min. algas, tad trūkst darbinieku; ja vairāk nekā nozarē vidēji, tad darbiniekus var atrast ātri.

  15
 7. e
  esi darba devējs ? janka2017. g. 28. februārī 10:40

  vai vienkārši patīk pamuldēt ?

  0
 8. m

  Pastāsti, kur ātri var atrast programmētāju, kuram rokas neaug no pakaļas.

  1
 9. k

  Muskuļi, ja esi mācījies IT, tad zini, ka universitātes un institūti izlaiž "sagataves" un ej saziņu kas ir labs, a kas ar rokām ne no tās vietas

  0
  Parādīt vēl 3 atbildes
 10. A

  Ja Latvijā dažāda līmeņa skolas nespēj sagatavot speciālistus, tad skolas ir jāslēdz. Bet darba devējiem, kuri negrib speciālistiem maksāt normālu algu ir jāļauj bankrotēt, bet nevis atļaut ievest vergus no citām valstīm.

  7
 11. Transporta jomā trūkst tāpēc,ka piemēram šoferi-tālbraucēju nekur neņem bez pieredzes,ir daudz cilvēku,kuri ar visām tiesībām un 95.kodiem darbā netiek,jo nav pieredzes,bet kur to pieredzi ņemt,ja darbā nekur neņem? Tā ka lai nemuld,paši jaunos šoferus neņem,bet vecie izsīkst.

  3
 12. k
  krievs Jānis Sīlis2017. g. 28. februārī 10:24

  Ir daudz kantori kas ņem. Piem. Kreiss. Par samaksu u.c. paklusēsim, bet ņem. Tik jāiet uz nopietniem kantoriem, tie maksā maz (salīdzinoši) bet viss ir oficiāli (ar visām atpūtas stundām) divi gadi un var uz vāciju; )

  1
 13. S
  Snorke Jānis Sīlis2017. g. 28. februārī 10:36

  Neņem tāpēc,ka jaunie neprot braukt! Neprot taupīt degvielu.Nezin kad jāliek ķēdes,neprot pareizi nostropēt kravu.Kā paprasa,lai ar puspiekabi iebrauc kādā noliktavā atpakaļgaitā,tā pļuks vien ir! Kamēr tādu gurķi apmāca - sirmus matus var dabūt! It īpaši tāpēc,ka gurķiem liekas,viņi ir baigi gudrie un,ka nekāda apmācība viņiem nav vajadzīga!

  3
 14. g

  Snorke, varbūt tomēr problēma ir tā , ka tu neproti, negribi strādāt ar jaunajiem? Tavi uzskati ir tik tālu degradējušies, ka esi savos principos norakstījis it visus, kuri varētu un spētu, bet tev cipars pasē uzreiz liek domāt, ka cilvēks neko nerubī. Kā tu pret cilvēku, tā cilvēks pret tevi.

  4
 15. Kas traucē motivēt tos kas aizbrauc? Skopums?

  5
 16. k

  Drīzāk, atvainojos, stulbums. T.i. nespēja organizēt biznesu, kas nes peļņu nemaksājot nodokļus un labu algu

  0
 17. u

  Lasot, ka kas notiek Latvijā un kā katru gadu aizbrauc tūkstošiem uz neatgriešanos, aizvien vairāk un vairāk kļūst skaidrs, ka cilvēki mūk prom no šīs mafiozās un korumpētās valsts, kur taisnas tiesas nav pieejamas garus gadus.

  10
 18. k

  nevajag arī pārspīlēt, jo ne visi tā kaut kur skrien prom. katram savs kontingents apkārt. ja cilvēks kurš par slinku pat 8h darba dienu nostrādāt, un lielāko daļu savas naudas izmet alkohola biznesa zelšanai, tad par tādiem nerodas jautājumi. tikai interesanti, ka tā lielā prom braukšana jau vairākus gadus ir norimusi.
  piekritīšu, ka nav tas godīgi, ka cilvēks ar specializētu izglītību saņem tik pat kā kolēģis bez tādas, bet varbūt problēma ir tieši darba disciplīnas jautājumā.
  šis bieži tiek komentāros pārcilāts - brauc prom, bads, izmirst, bet.. realitātē bilde rādās pilnīgi cita. nenoliegšu, ka pašam ir zināmi pāris cilvēki, kuri tā paspējuši aizskriet tālumā, bet visi jau strādā atkal Latvijā, tāpēc nevajag pārspīlēt un visus pielīdzināt tiem ,kuri kā diedelnieki pa visu pasauli būs gatavi izskriet , bet jebkur atradīs iespēju kā darīt mazāk kā vajadzētu. maksāt maksā šeit mazāk, piekritīšu, bet ja cilvēks dara savu darbu ar pilnu atbildību un atdevi, tad , ja ne viena vieta , tad cita to atalgos.

  1
 19. I

  Darbinieku trūkst tiem, kas uzstāda nejēdzīgas prasības, grib paverdzināt 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā un pie tam to visu par minimālo algu. Ja darba devējs ir gatavs adekvāti maksāt, tad darbaspēka tam netrūkst.

  15
 20. A

  Tieši tā. Kas maksā, tam netrūkst.

  6
 21. k

  ir paziņas- strādā 24^7 ar LR kompāniju- 2800 netto. 700 oficiāli- pārējais konvertā

  0
 22. IT darbinieku netrūkst, gaļas mašīna meklē koderus tas gan :D

  9
 23. f

  Paskaties, cik ir dažādi sociologi, ekonomisti, finansisti, vēsturnieki utt beidzēji universitātēs, un cik beidz statistiķi, IT cilvēki.

  IT nozarē vēl nedaudz atpakaļ budžeta vietas pakaļ meta, ka tik nāk. Ekonomistiem 95% par maksu visi mācās.

  3
 24. k

  gribu būt koders, bet 31 gads jau :( To ko mācīja RTU 10 gadus atpakaļ vairs nekotējas :( gribu algu 1500 uz rokas, a māku tik loģistiku :(

  0

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi