«Alphabet» apsūdz «Uber» pašbraucošu auto tehnoloģijas zādzībā

 

«Google» mātesfirmas «Alphabet» pašbraucošu automobiļu meitaskompānija «Waymo» ceturtdien ierosināja lietu tiesā, apsūdzot kopbraukšanas pakalpojumu firmu «Uber» un tās meitasfirmu «Otto» pašbraucošu automobiļu tehnoloģijas zādzībā un patentu pārkāpšanā.

«»Otto» un «Uber» ir piesavinājušās «Waymo» intelektuālo īpašumu, lai varētu izvairīties no riska, laika un izdevumiem, kas būtu vajadzīgi pašu tehnoloģijas neatkarīgai izstrādāšanai,» «Waymo» paziņoja lietā, kas ierosināta Sanfrancisko federālajā tiesā.

Lietā teikts, ka «Waymo» bijušais menedžeris Entonijs Levandovskis, aizejot no kompānijas, paņēmis līdz tehniskos datus. Levandovskis pēc tam izveidoja konkurējošu uzņēmumu, kas laika gaitā kļuva par «Otto».

Reklāma

«Waymo» paziņoja, ka ir nolēmusi rīkoties pēc kāda piegādātāja atsūtītas e-pasta vēstules, kurā bija iekļauti «Otto» shēmas plates zīmējumi, kuriem bija «satriecoša līdzība» ar «Waymo» izstrādātajiem.

Kompānija paziņoja, ka ir atradusi pierādījumus tam, ka Levandovskis lejuplādējis vairāk nekā 14 000 «augsti konfidenciālas» datnes ar shēmas plates projektiem, pirms viņš 2016.gada janvārī aizgāja no «Waymo».

«Levandovskis ārkārtīgi centās ielauzties «Waymo» projektu serverī un pēc tam noslēpt savas darbības,» teikts ierosinātajā lietā.

Saskaņā ar lietas materiāliem arī vairāki citi «Waymo» darbinieki pēc tam atstāja šo firmu un aizgāja uz «Otto», kuru augustā nopirka «Uber», pirms savas aiziešanas lejuplādējot citus komercnoslēpumus.

«Waymo» paziņoja, ka ir ieguldījusi savā tehnoloģijā desmitiem miljonu ASV dolāru (desmitiem miljonu eiro), bet «Otto» darbinieki ar «aprēķināto zādzību» ieguvuši «vairāk nekā pusmiljardu dolāru ... uz «Waymo» rēķina».

Ierosinātās lietas pamatā ir «Waymo» izstrādāta «LiDAR» sistēma, kas ar lāzerskenēšanu izveido trīsdimensionālu pasaules modeli. Šo sistēmu var izmantot, lai izmērītu citu automašīnu, gājēju un riteņbraucēju kontūras, ātrumu un kustību.

«Šīs tehnoloģijas nelikumīga piesavināšanās ir līdzīga slepenas receptes nozagšanai no dzērienu kompānijas,» citā paziņojumā piebilda «Waymo».

Saistītie raksti
Vietējo taksometru kompāniju pārstāvji pret Taxify un Uber

Vietējo taksometru kompāniju pārstāvji pret Taxify un Uber

«Uber» zaudē prāvu Lielbritānijā šoferu tiesību lietā

«Uber» zaudē prāvu Lielbritānijā šoferu tiesību lietā

«Uber»: Kopbraukšanas regulējuma ieviešanā Latvijā panākts labs progress

«Uber»: Kopbraukšanas regulējuma ieviešanā Latvijā panākts labs progressSaistītie raksti
Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 89500 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft