Nākamgad pārcels vienu darba dienu

 

No valsts budžeta finansējamās institūcijās, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa, nākamgad paredzēts pārcelt darba dienu no pirmdienas, 2018. gada 30. aprīļa, uz sestdienu, 2018. gada 21. aprīli, liecina ceturtdien valsts sekretāru sanāksmē izsludināts likumprojekts.

Labklājības ministrija (LM) atgādina, ka Darba likums paredz - ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros.

Nākamgad ir viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, - pirmdiena, 30. aprīlis (iekrīt starp svētdienu, 29.aprīli un otrdienu, 1.maiju), tāpēc ir lietderīgi pārcelt iepriekš minēto darba dienu uz sestdienu, skaidro LM.

Reklāma

Tiesiskā regulējuma mērķis ir elastīgāk un efektīvāk organizēt darba norisi no valsts budžeta finansētās valsts pārvaldes iestādēs un atpūtas laika izmantošanu 2018. gada aprīlī un maijā.

Rīkojuma projekts arī iesaka visām pašvaldībām, komersantiem un organizācijām, nosakot darba un atpūtas laiku, ievērot attiecīgo darba dienas pārcelšanu.

Darba dienu pārcelšana tiek īstenota jau ilgstošu laika periodu un, gadiem ejot, kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi. Par to liecina gan Ekonomikas ministrijas izstrādātais informatīvas ziņojums, gan ikgadējās aptaujas, kurās tiek noskaidrota sabiedrības attieksme pret par darba dienu pārcelšanu, uzsver LM.

Saistītie raksti
Eiropieši un latvieši nākotnē saskata iespējas pašnodarbinātībā

Eiropieši un latvieši nākotnē saskata iespējas pašnodarbinātībā

Visvairāk nereģistrēti nodarbināto pērn pieķerti būvniecības nozarē

Visvairāk nereģistrēti nodarbināto pērn pieķerti būvniecības nozarē

VID analizē Saeimas deputāta iespējamu saistību ar fiktīvu nodarbināšanu

VID analizē Saeimas deputāta iespējamu saistību ar fiktīvu nodarbināšanu


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft