KVV maksātnespēja valstij izmaksājusi € 2 miljonus; interese par rūpnīcu esot no Ķīnas un Eiropas

"Privatizācijas aģentūras" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs
 

AS «KVV Liepājas metalurgs» (KVV) maksātnespējas process valstij līdz šim ir izmaksājis aptuveni divus miljonus eiro, otrdien pēc valdības sēdes sacīja Privatizācijas aģentūras (PA) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Viņš norādīja, ka PA meitasuzņēmums «FeLM» ir lielākais KVV kreditors, tāpēc šodien valdība iepazīstināta ar aktuālo situāciju metalurģijas uzņēmuma maksātnespējā.

Vienlaikus viņš pauda, ka vadošā loma šajā procesā ir kompānijas maksātnespējas administratoram. «Administrators ir pasūtījis aktīvu novērtēšanu, kuru patlaban veic eksperti, un tuvākajā laikā vajadzētu būt kādām ziņām. Tāpat administrators ir piesaistījis EY (agrāk - «Ernst&Young«) par konsultantu, lai apzinātu potenciālos pircējus. Tagad notiek mārketinga pasākumi, lai savāktu nesaistošos piedāvājumus, un tad jau varētu saprast, kā tālāk labāk virzīties,» klāstīja Loginovs.

Reklāma

PA vadītājs norādīja, ka maksātnespējas process, tostarp rūpnīcas uzturēšana, valstij līdz šim izmaksājis aptuveni divus miljonus eiro, taču attiecīgi par šo summu arī palielinās valsts prasījums pret KVV.

Savukārt ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) aģentūrai LETA apliecināja, ka ir «diezgan dzīva interese» par rūpnīcu no potenciālajiem investoriem.

«Ir visdažādāko valstu investori - varam runāt gan par Ķīnu, gan par Eiropu. Protams, viņu uzvedības modelis ir diezgan piesardzīgs, jo patlaban metāla industrija vispār nav tajā labākajā stāvoklī. Patlaban mums ir diezgan augsta cerība, ka varam domāt par uzņēmuma darbības atjaunošanu. Protams, sarunas vien neko vēl nenozīmē, bet komandas brauc uz Liepāju un skatās, ko darīt. Man šķiet, ka šodien pat bija veselas divas,» klāstīja Ašeradens.

Viņš norādīja, ka skaidrība par tālāko rīcību būs martā, kad tiks iesniegti nesaistošie piedāvājumi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka KVV administrators pērn noteiktajā termiņā ir saņēmis kreditoru prasījumu pieteikumus par kopējo summu 116 587 921,86 eiro. Par pamatotiem administrators patlaban atzinis 19 juridisko personu prasījumus par kopējo summu 88 287 292,30 eiro, savukārt piecu juridisko personu prasījumu 27 577 837,88 eiro apmērā izvērtēšanai administrators pieprasījis iesniegt papildu dokumentus.

Pieteikti arī 395 uzņēmuma darbinieku prasījumi par kopējo summu 722 791,68 eiro.

Kopējais nodrošināto kreditoru prasījumu apmērs ir 86 935 627,36 eiro, bet nenodrošināto kreditoru prasījumu kopējais apmērs ir 29 652 294,50 eiro.

Liepājas tiesa 2016.gada 16.septembrī pasludināja KVV par maksātnespējīgu. Par kompānijas administratoru iecelts Guntars Koris.

Saistītie raksti
Janvāra beigās «KVV Liepājas metalurgs» darbiniekiem izmaksāti € 90 000

Janvāra beigās «KVV Liepājas metalurgs» darbiniekiem izmaksāti € 90 000

«KVV Liepājas metalurga» īpašnieks vērsies starptautiskā arbitrāžā ar prasību pret Latvijas valsti

«KVV Liepājas metalurga» īpašnieks vērsies starptautiskā arbitrāžā ar prasību pret Latvijas valsti

Kučinskis pārliecināts, ka «KVV Liepājas metalurgs» lietā Latvijai nekas nedraud

Kučinskis pārliecināts, ka «KVV Liepājas metalurgs» lietā Latvijai nekas nedraudApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 79850 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft