Pirms pāris gadiem sākts kriminālprocess par «Liepājas metalurga» naudas izkrāpšanu

 

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) jau pirms pāris gadiem sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā saistībā ar iespējamu «Liepājas metalurga» naudas līdzekļu izkrāpšanu

Kā aģentūrai LETA paskaidroja VP preses pārstāvis Dairis Anučins, izmeklējot 2012.gada augustā sākto kriminālprocesu saistībā ar «Liepājas metalurgs» atbildīgo amatpersonu iespējamu pretlikumīgu rīcību, piesavinoties naudu un ļaunprātīgi izmantojot dienesta pilnvaras, kas vēlāk izmeklēšanā neapstiprinājās, ENAP konstatējusi arī citus apstākļus, kas liecina par iespējamu «Liepājas metalurga» naudas līdzekļu izkrāpšanu, izmantojot šim nolūkam speciāli izveidotu ārvalsts kompāniju un pārskaitot tai maksu par fiktīviem pakalpojumiem.

Tādēļ 2015.gadā, balstoties uz izmeklēšanā noskaidrotajiem faktiem, tika pieņemts lēmums sadalīt esošo kriminālprocesu un, lai turpinātu informācijas pārbaudi, sākt atsevišķu kriminālprocesu.

Reklāma

Šajā izdalītajā kriminālprocesā, kas pašlaik kvalificēts pēc panta par krāpšanu lielā apmērā, aizdomās turēto personu statuss nevienai personai nav piemērots, taču ENAP turpina izmeklēšanu ar mērķi noskaidrot apstākļus, kādos notikuši dokumentos uzrādītie darījumi starp «Liepājas metalurgu» un Kiprā reģistrēto kompāniju, kā arī to, kuras personas un ar kādu mērķi darbojušās šajos darījumos.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada nogalē ENAP izbeidza kriminālprocesu pret bijušajām «Liepājas metalurga» amatpersonām. Kriminālprocesā ENAP pārbaudīja apstākļus saistībā ar iespējamo naudas piesavināšanos un pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu no bijušo «Liepājas metalurga» amatpersonu puses.

Apkopojot un analizējot iegūto informāciju, ENAP tomēr neguva pierādījumus, ka «Liepājas metalurga» bijušās amatpersonas būtu pretlikumīgi piesavinājušās līdzekļus vai ļaunprātīgi izmantojušas savas amatpersonu pilnvaras. Tādēļ, secinot, ka iespējamās izmeklēšanas darbības ir paveiktas un iegūtā informācija pilnībā izanalizēta, saskaņojot ar prokuratūru, tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ

Kriminālprocess tika sākts 2012.gada vasarā pēc Kirova Lipmana iesnieguma. Savukārt 2013.gada vasarā VP piemēroja aizdomās turētā statusu uzņēmuma akcionāram Zaharjinam, toreizējam «Liepājas metalurga» padomes priekšsēdētāja vietniekam Aleksejam Zaharjinam, kā arī valdes loceklim Iļjam Segalam. Tomēr vēlāk Liepājas prokuratūras prokurors Uldis Kursinskis nolēma atcelt trijotnei aizdomās turētā statusu. Tāpat tika atcelti drošības līdzekļi - policijas uzraudzība un aizliegums ieņemt amatu. Kriminālprocesā arī nolemts atcelt cietušā statusu Lipmanam.

Kriminālprocesā, kas tika sākts saistībā ar iespējamu «Liepājas metalurgs» vadības noziedzīgu rīcību, ENAP 2013.gada 14.maijā veica 14 kratīšanas uzņēmuma vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos.

Tika izmeklēti iespējamie noziegumi, kas veikti ilgstošā laika posmā. Lieta tika izmeklēta par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar «Liepājas metalurgu».

Nonākot finanšu grūtībās, «Liepājas metalurgs» jau 2013.gada pavasarī pārtrauca ražošanu. Vēlāk uzņēmums tika pasludināts par maksātnespējīgu un 2014.gadā tika pārdots Ukrainas investoriem, kas uzņēmumu pārdēvēja par «KVV Liepājas metalurgs» un atsāka darbību 2015.gadā.

2016.gada 16.septembrī Liepājas tiesa atzina «KVV Liepājas metalurgu» par maksātnespējīgu.

Saistītie raksti
Velmers: «KVV Liepājas metalurga» darbību vēl ir iespējams atjaunot

Velmers: «KVV Liepājas metalurga» darbību vēl ir iespējams atjaunot

Tiesa apmierina Velmera pretprasību pret «metalurgu» par € 555 000 piedziņu

Tiesa apmierina Velmera pretprasību pret «metalurgu» par € 555 000 piedziņu

«KVV Liepājas metalurga» pārdošanas process sāksies februārī, investorus meklēs EY

«KVV Liepājas metalurga» pārdošanas process sāksies februārī, investorus meklēs EYApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 84900 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft