Jaunās NVA vadītājas prioritāte - personu ar invaliditāti nonākšana darba tirgū

Nodarbinātības valsts aģentūras vadītāja Evita Simsone
 

Jaunā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Evita Simsone kā vienu no iestādes prioritātēm redz nepieciešamību veicināt personu ar invaliditāti nonākšanu darba tirgū.

Taujāta par savu redzējumu, ko NVA vajadzētu mainīt, Simsone sacīja, ka tiks turpināts tas darbs, ko aģentūra veic jau 25 gadu garumā. Viņa gan redz nepieciešamību pārskatīt pakalpojumu grozu, lai sekmētu ikviena bezdarbnieka ātrāku atgriešanos darba tirgū, tai skaitā personu ar invaliditāti.

Simsone norādīja, ka šajā gadījumā būtiska ir aģentūras e-pakalpojumu attīstība, lai pakalpojumi būtu ērtāk pieejami, ņemot vērā cilvēku mobilitāti. Tāpat svarīga ir sadarbība ar darba devējiem, piebilda jaunā NVA vadītāja. Viņa stāstīja, ka aģentūra jau ir veikusi priekšdarbus un, piemēram, daudzos uzņēmumos ir speciālas personālvadības programmas, lai nodarbinātu cilvēkus ar invaliditāti.

Reklāma

Taujāta, vai tas prasa arī tehniskas izmaiņas, Simsone atbildēja apstiprinoši, tomēr piebilda, ka tās ir izmaiņas arī klientu un darbinieku domāšanā, proti, lai viņi cilvēkiem skaidrotu par visa veida iespējām saņemt pakalpojumus.

Vaicāta, vai viņa plāno arī kādas strukturālas NVA reformas, Simsone norādīja, ka šobrīd nav plānots kaut ko globāli mainīt. Šobrīd gan NVA vērtē personāla resursu efektivitāti, kā arī to, lai katrā klientu apkalpošanas vietā būtu pieejams vienāds pakalpojumu apjoms.

Viņa gan noliedza, ka šajā sakarā būtu gaidāms darbinieku pieaugums vai samazinājums. Darbinieku skaits gan varētu pieaugt projektā, kas saistīts ar atbalstu ilgākam darba mūžam.

Tāpat viņa pastāstīja, ka aģentūrā tiek domāts par to, lai darbiniekiem, kas sevi ir pierādījuši un sasnieguši «griestus» konkrētā pozīcijā, varētu iegūt arī izaugsmes iespējas aģentūras iekšienē.

Jau ziņots, ka Simsones kļūšanu par NVA jauno vadītāju otrdien atbalstīja valdība.

Saistītie raksti
Rīgā būs noteikti NĪN atvieglojumi 90% apmērā bērniem invalīdiem

Rīgā būs noteikti NĪN atvieglojumi 90% apmērā bērniem invalīdiem

Pēdējo mēnešu laikā NVA saņemti deviņi iesniegumi par kolektīvo atlaišanu

Pēdējo mēnešu laikā NVA saņemti deviņi iesniegumi par kolektīvo atlaišanu

Par NVA vadītāju aicinās apstiprināt pašreizējo direktora pienākumu izpildītāju Simsoni

Par NVA vadītāju aicinās apstiprināt pašreizējo direktora pienākumu izpildītāju SimsoniSeko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft