«4finance» piemēro €8000 sodu par bezatbildīgas aizņemšanās veicināšanu

4finance" izpilddirektors Toms Jurjevs
 

2016.gada 30.jūnijā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pieņēma lēmumu, ar kuru AS «4finance» izplatītās reklāmas saistībā ar organizēto loteriju «Maksā mazāk, nekā aizņemies ziemā»ar saukli «Īpašais piedāvājums Novembrī!» un «Tikai šomēnes laimē atlaidi kredītam!» tika atzītas par tādām, kuras veicina bezatbildīgu aizņemšanos un varēja būtiski ietekmēt patērētāja lēmumu par kredīta līguma noslēgšanu, jo papildus tika piedāvāta iespēja laimēt papildu labumu, laimestu, kas nav tieši saistīts ar kredīta izmantošanu.

PTACPatērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane TVNET informēja, ka 2015. gada 3. decembrī PTAC uzsāka izvērtēt AS «4finance» īstenotās komercprakses atbilstību normatīvajiem aktiem.

PTAC konstatēja, ka loterijas ietvaros patērētājiem tika piedāvāts laimēt papildus labumu - laimestu, t.i., 40.00 EUR, 60.00 EUR un 80.00 EUR, ja patērētājs pieteiksies AS «4finance» piedāvātajam kredītam noteiktā apmērā un termiņā.

Reklāma

Loterija tika organizēta laika posmā no 2015. gada 1. līdz 30.novembrim un reklāmas izplatītas AS «4finance» interneta vietnē, plašsaziņas līdzekļos (TV un radio), laikrakstā Diena, mikroautobusos Rīgā, citās interneta vietnēs (www.youtube.com,www.draugiem.lv,www.inbox.lv), kā arī sūtot elektroniskā pasta vēstules uz elektroniskā pasta adresēm.

Secināms, ka loterijas ietvaros izplatītās reklāmas ir tādas, kuras veicināja bezatbildīgu aizņemšanos un varēja būtiski negatīvi ietekmēt patērētāja lēmumu par kredīta līguma noslēgšanu,

jo papildus tika piedāvāta iespēja saņemt labumu, kas nav tieši saistīts ar kredīta izmantošanu un to saņemšanai bija vai varēja būt būtiska nozīme patērētāja lēmuma pieņemšanā par kredīta līguma noslēgšanu. Turklāt lietas izskatīšanas ietvaros PTAC konstatēja, ka patērētāji, iegūstot laimestu, atmaksātu mazāku summu nekā tie aizņēmušies.

2016.gada 30. jūnijā PTAC pieņēma lēmumu kolektīvo interešu lietā, ar kuru AS «4finance» piemēroja soda naudu EUR 8 000.

PTAC aicina reklāmas veidotājus un izplatītājus veidot patērētāju kreditēšanas reklāmu pārdomāti un atbildīgi, ievērojot normatīvo aktu prasības.

Ministru kabineta 2010.gada 28.decembra noteikumu Nr.1219 «Noteikumi par patērētāja kreditēšanu» 11.punktā noteikts, kas ir aizliegts, patērētājam piedāvājot kreditēšanas iespējas.

Tāpat, lai palīdzētu komersantiem izprast negodīgas komercprakses aizlieguma likuma normas, veidojot kreditēšanas pakalpojumu reklāmas, PTAC ir izstrādājis vadlīnijas godīgas komercprakses īstenošanai patērētāju kreditēšanas jomā.

Savukārt patērētājus PTAC aicina pirms aizņemties, rūpīgi izvērtēt kredīta nepieciešamību, kā arī kreditēšanas pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus.

Saistītie raksti
Aptauja: Iedzīvotāji izturas atbildīgāk pret ātrajiem kredītiem

Aptauja: Iedzīvotāji izturas atbildīgāk pret ātrajiem kredītiem

Četru mēnešu laikā nebanku kredīti izsniegti € 55 miljonu apmērā

Četru mēnešu laikā nebanku kredīti izsniegti € 55 miljonu apmērā

Pirmajā ceturksnī Kredītu reģistrā iekļautas ziņas par 64 900 jaunām saistībām

Pirmajā ceturksnī Kredītu reģistrā iekļautas ziņas par 64 900 jaunām saistībāmApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Katvaru pag., 380000 EUR
Zeme
Zeme, Cēsis, 18000 EUR
Zeme
Zeme, Engures pag., 14500 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft