NVA: prasības darba iegūšanai bēgļiem ir vienādas kā jebkuram iedzīvotājam

Ilustratīvs foto
 

Prasības darba iegūšanai mūsu valstī dzīvojošajiem bēgļiem ir tādas pašas kā jebkuram Latvijas iedzīvotājam, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktores vietniece Inese Šteina.


«Mēs uzskatām, ka arī Eiropas Savienībā un Latvijā ir uzskats, ka jebkurš mūsu iedzīvotājs ir vienlīdzīgs visās attiecībās. Mums nav nekādu tiesību uzskatīt, ka trešo valstu personas, kas ir saņēmušas bēgļu vai alternatīvo statusu, ir īpašākas vai citādākas nekā vietējie iedzīvotāji,» teica Šteina.

NVA pārstāve norādīja, ka bēgļi par aģentūras klientiem kļūst tikai pēc statusa iegūšanas, tomēr ar viņiem tiek strādāts arī preventīvi.

Reklāma

«Mēs ejam uz patvēruma meklētāju vietu un prezentējam informāciju par kopējo bezdarba tirgu, tendencēm, par viņu iespējām integrēties mūsu darba tirgū - tas nozīmē, ka mēs viņus sagatavojam un uzzīmējam kopējo bildi par Latviju, kur viņi ir nonākuši, un kā izskatās tirgus situācija,» viņa pauda.

Šteina piekrita, ka bez latviešu valodas zināšanām bēgļiem iegūt darbu Latvijā būs grūti.

«Mēs ar visiem patvēruma meklētājiem tiekamies, mums ir norīkots arī atsevišķs cilvēks - bēgļu projekta vadītājs, kas ar to nodarbojas, uzņem īpašu rūpi, lai patvēruma meklētājam ir novadīta prezentācija, lai viņiem ir arī sniegts ieskats, mēs sekojam līdzi ari tam, lai viņi būtu reģistrēti,» stāstīja NVA pārstāve.

Viņa vērtēja, ka NVA pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs. Atšķirīga ir situācija arī ar katru Latvijā dzīvojošo bēgli - jāņem vērā viņa iegūtā izglītība, kvalifikācija, pieredze.

Jau ziņots, ka 5.februārī Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Latvijā ieradās divas ģimenes - no Sīrijas un Eritrejas, tajā skaitā divi pirmskolas vecuma bērni. Paredzams, ka izvērtēšana, vai viņiem piešķirt bēgļa vai alternatīvā statusu ilgs trīs mēnešus.Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Mārupe, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft