Ciprs sola īstenot nepopulārās pensiju sistēmas reformas

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs
 

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs svētdien, apritot gadam kopš stāšanās premjera amatā, solījis īstenot pensiju sistēmas reformas, lai gan tās sabiedrībā izraisījušas plašus protestus.


Uzrunājot aptuveni 4000 atbalstītāju Atēnu stadionā, Ciprs paziņoja, ka reformas ir nepieciešamas un tām jānotiek.

«Dilemma ir - reformēt sistēmu vai ļaut tai sabrukt,» norādīja premjers, kurš februāra sākumā plāno reformu projektu iesniegt balsošanai parlamentā.

Reklāma

Tomēr Cipram ir spēcīga opozīcija paša vadītajā kreiso radikāļu partijā SYRIZA un citās partijās, kā arī sabiedrībā.

Uzrunājot savus atbalstītājus, Ciprs solīja izmantot visas dialoga iespējas, lai palīdzētu tiem, kurus reformas skars visvairāk, - mazajiem uzņēmumiem, pašnodarbinātajiem un zemniekiem.

Ciprs arī atkārtoti solīja nesamazināt pensijas zem minimālā līmeņa, norādot, ka iepriekšējās valdības, pakļaujoties starptautisko kreditoru spiedienam, jau ir tās samazinājušas par 40%.

SYRIZA nāca pie varas 2015.gada janvārī, vēlēšanās iegūstot 36,3% balsu, ar solījumiem pārskatīt Grieķijas starptautiskā aizdevuma nosacījumus. Pēc tam sekoja mēnešiem ilgas saspringtas sarunas Briselē, sevišķi ar Vāciju.

Taču galu galā Grieķija bija spiesta vienoties par trešo aizdevuma programmu uz pieciem gadiem, piekrītot vēl smagāku reformu īstenošanai.

20.septembrī Ciprs tika pārvēlēts premjera amatā un izveidoja otro koalīciju ar galēji labējo partiju «Neatkarīgie grieķi» (ANEL).

Ciprs svētdien kritizēja labējo opozīciju, kas sabiedriskās domas aptaujās gūst arvien labākus rezultātus, un apgalvoja, ka viņa cīņa ar Briseli ir izmainījusi Eiropas Savienību (ES).

«Eiropa vairs nav tāda pati,» paziņoja Ciprs, ar to domājot pret taupības pasākumiem vērstos noskaņojumus Portugālē, Spānijā un Itālijā.


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 84900 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 525000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Jūrmala, 595000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft