FKTK: bankas konts ir 94% iedzīvotāju; internetbanku lieto 70%

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Bankomāts
Bankomāts Foto: Edijs Pālens / LETA

Bankas konts ir 94% Latvijas iedzīvotāju, bet internetbanku lieto 70% iedzīvotāju, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), atsaucoties uz apkopotajiem 2014.gada rezultātiem par Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas 2014-2020 ieviešanu.

FKTK Komunikācijas daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Upleja norādīja, ka pirmajā gadā ir vērojama gandrīz visu mērķu izpildes indikatoru plānotā virzība.

"Ierasti augsta 2014.gadā līdzīgi kā citās attīstītajās valstīs ir bijusi Latvijas iedzīvotāju iesaiste pamata finanšu pakalpojumu izmantošanā- bankas konts ir 94% iedzīvotāju, turklāt arvien vairāk klientu pievēršas pakalpojumu elektroniskajiem risinājumiem – jau 70% no visiem iedzīvotājiem izmanto internetbanku (2013.gadā – 65%), noslēgti 11 800 jauni uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas līgumi, privātajos pensiju fondos iesaistījušies vēl ap 15 000 iedzīvotāju, kā arī pieaugusi uzticēšanās finanšu pakalpojumu sniedzējiem sasniedzot vidēji 50% (2013.gadā – 44%), informēja Upleja.

FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis atzīmēja, ka šogad var novērot vairākas pozitīvas tendences atbilstoši trim definētajiem stratēģiskajiem mērķiem – plānošanas un uzkrāšanas tradīcija, integritāte finanšu sektorā un mājsaimniecību finansiālā ilgtspēja. «Redzams, ka iedzīvotāji izmanto modernākus un daudzveidīgākus pakalpojumus, precīzāk plāno šodienu, vairāk domā par uzkrājumu nākotnei un arī attiecīgi rīkojas, lai tāds būtu. Daudz samērīgāka kļuvusi Latvijas mājsaimniecību aizņemšanās/uzkrāšanas, attiecība, jo kredīti pret noguldījumiem 2014.gada beigās bija 110/100. Tie visi ir cerīgi signāli. Tātad partneriem jāturpina iesāktais darbs – vispārējās izglītības satura pilnveidē, tālākizglītības atbalstā pedagogiem, konsultāciju un mācību līdzekļu internetā nodrošināšanā ikvienam iedzīvotājam,» piebilda Zakulis.

Saskaņā ar finanšu pratības mērķu izpildes indikatoriem ir pieaudzis to mājsaimniecību skaists, kas regulāri plāno savu budžetu – 58%, turklāt, ja iepriekš lielākoties iedzīvotāji plānoja pēc atmiņas, tad tagad ģimenes budžetu biežāk sakārto rakstveidā vai elektroniski pašu izveidotā sistēmā.

«Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas 2014–2020» ieviešanas aktivitātes nodrošina partneri – FKTK, Latvijas Banka, Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Banku augstskola, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas Komercbanku asociācija un komercbankas un Latvijas Apdrošinātāju asociācija.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Svarīgākais
Uz augšu