Tusks: eiro Lietuvai sniegs stabilitāti un drošību

Eiropas Savienības Padomes prezidents Donalds Tusks
 

Dalība eiro zonā Lietuvai sniegs lielāku stabilitāti un drošību, trešdien Viļņā paziņoja Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidents Donalds Tusks.

«Šis ir vēsturisks brīdis jūsu valstij, un šis brīdis ir nozīmīgs eiro zonai. Tas vēlreiz parāda eiro zonas uzticamību un pievilcību. Pievienošanās sniegs investīcijas, izaugsmi, drošību un stabilitāti,» Tusks sacīja preses konferencē Viļņā.

Viņš teica, ka pašlaik eiro zona ir spēcīgāka un stabilāka nekā pirms dažiem gadiem. Tomēr nākotnē būs jāveic vairāk darba, lai padarītu monetāro savienību spēcīgāku.

Reklāma

«Nākamais solis ir uzlabot eiro zonas valstu ekonomiskās politikas koordināciju, lai pilnībā atstātu finanšu krīzi sev aiz muguras. Mums ir nepieciešams vairāk investīciju, strukturālo reformu un saprātīgas sabiedriskās finanses,» klāstīja Tusks.

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs pauda savu prieku par valsts veiksmīgo pāreju uz jauno valūtu un sacīja, ka eiro palīdzēs Lietuvai kļūt par modernu Eiropas valsti.

«Esmu priecīgs, ka mūsu valdība veiksmīgi sasniedza mērķi, kuru mēs ilgi bijām noteikuši. Joprojām ir jauni izaicinājumi un mūs gaida nozīmīgs darbs. Esmu pārliecināts, ka eiro radīs iespējas Lietuvai augt un kļūt par modernu Eiropas valsti,» žurnālistiem teica Butkevičs.

Arī Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis Viļņā uzsvēra, ka Lietuvas iestāja eiro zonā ir nozīmīga visam Baltijas reģionam.

«Tas ir nozīmīgs brīdis Lietuvai, tomēr tas ir arī svarīgs visai eiro zonai. Tas parāda, ka eiro zona ir stabila, spēcīga, atvērta un pievilcīga jaunām dalībvalstīm,» sacīja Dombrovskis.

Lietuva 1.janvārī kļuva par 19.eiro zonas dalībvalsti.Saistītie raksti
Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 79850 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft