ECB obligāciju iegādes programmā uzpirkti Latvijas vērtspapīri par € 1,66 miljardiem

ECB priekšēdētājs Mario Dragi
 

Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotajā valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmā (PSPP) līdz septembra beigām ir uzpirkti Latvijas vērtspapīri 1,66 miljardu eiro apmērā, liecina ECB publiskotā informācija.

Savukārt Lietuvas obligācijas līdz 2017.gada septembra beigām uzpirktas 2,713 miljardu eiro apmērā, bet Igaunijas obligācijas - 65 miljonu eiro apmērā.

Tostarp septembrī obligāciju iegādes programmā Latvijas vērtspapīri iegādāti 27 miljonu eiro apmērā, Lietuvas - 29 miljonu eiro apmērā, bet Igaunijas vērtspapīri nav uzpirkti.

Reklāma

Kopumā minētajā ECB programmā līdz 2017.gada septembra beigām iegādātas obligācijas 1,784 triljonu eiro apmērā, tostarp septembrī - 50,795 miljardu eiro apmērā.

Vērtspapīru iegādes programma sākās 2015.gada martā, īstenojot galveno eiro sistēmas - ECB un eiro zonas nacionālo centrālo banku - mērķi uzturēt vidēja termiņa inflāciju tuvu, bet mazāku par 2% gadā. Paplašinātajā aktīvu pirkšanas programmā (PAPP) sākotnēji bija trīs sadaļas - valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programma (PSPP), nodrošināto obligāciju pirkšanas programma (CBPP3) un ar aktīviem nodrošinātu vērtspapīru pirkšanas programma (ABSPP), bet kopš 2016.gada 8.jūnija tajā iekļauta arī korporatīvā sektora vērtspapīru pirkšanas programma (CSPP).

Plānots, ka PAPP programma ilgs līdz 2017.gada decembra beigām vai, nepieciešamības gadījumā ilgāk, līdz brīdim, kad ECB būs pārliecinājusies, ka ir vērojama noturīga inflācijas līmeņa korekcija atbilstoši tās inflācijas mērķim. Vienlaikus no 2017.gada aprīļa samazināts vērtspapīru iepirkšanas apmērs PAPP ietvaros - no 80 līdz 60 miljardiem eiro mēnesī. Ik mēnesi pirkto vērtspapīru mērķapjoms PAPP ietvaros kopš 2016.gada aprīļa bija 80 miljardi eiro, bet iepriekš bija 60 miljardi eiro.

Saistītie raksti
ECB obligāciju programmā Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par € 5,8 miljardiem

ECB obligāciju programmā Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par € 5,8 miljardiem

Vācijas Konstitucionālā tiesa: Īstenojot obligāciju iegādes programmu, ECB pārkāpusi savas pilnvaras

Vācijas Konstitucionālā tiesa: Īstenojot obligāciju iegādes programmu, ECB pārkāpusi savas pilnvaras

ECB obligāciju iegādes programmā uzpirkti Latvijas vērtspapīri par 1,633 miljardiem eiro

ECB obligāciju iegādes programmā uzpirkti Latvijas vērtspapīri par 1,633 miljardiem eiroApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Mārupe, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 89500 EUR
Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR