Naftas cenas samazinās; biržu indeksi ASV pieaug

 

Naftas cenas pasaulē pirmdien samazinājās, pieaugot bažām, ka slānekļa ieguves pieaugums ASV kompensēs naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC un tās partneru centienus samazināt naftas ieguvi, lai kliedētu pārprodukciju tirgū un paaugstinātu cenas.

ASV biržu indeksi pirmdien pieauga, investoriem gaidot vairāku lielo uzņēmumu finanšu pārskatu publiskošanu šonedēļ. Tāpat tirgu ietekmēja tas, ka Ķīnas statistikas dati liecina, ka valsts ekonomikas izaugsme pirmajā ceturksnī bijusi labāka nekā iepriekš prognozēts.

Eiropas biržas pirmdien nestrādāja saistībā ar Otro Lieldienu atzīmēšanu.

Reklāma

ASV dolāra vērtība pirmdien saruka attiecībā pret eiro un attiecībā pret Lielbritānijas mārciņu, bet pieauga attiecībā pret Japānas jenu.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena piegādēm maijā pirmdien samazinājās par 0,53 ASV dolāriem līdz 52,65 dolāriem par barelu. Arī «Brent» markas jēlnaftas cena piegādēm jūnijā Londonas biržā kritās par 0,53 dolāriem - līdz 55,36 dolāriem par barelu. Naftas cenas salīdzinātas ar 13.aprīļa tirdzniecības sesijas rezultātiem.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» pirmdien pieauga par 0,9% līdz 20 636,92 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» kāpa par 0,86% līdz 2349,01 punktam, bet indekss «Nasdaq Composite» palielinājās par 0,89% līdz 5856,79 punktiem. Salīdzinājums ar 13.aprīļa tirdzniecības sesijas rezultātiem.

ASV dolāra vērtība attiecībā pret eiro pirmdien saruka par 0,24% līdz 1,0643 dolāriem par eiro. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Lielbritānijas mārciņu kritās par 0,34% līdz 1,2565 dolāriem par mārciņu. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Japānas jenu palielinājās par 0,25% līdz 108,91 jenai par dolāru

Saistītie raksti
Tiesa liek FKTK maksāt € 3,6 miljonus «Ventspils naftas» īpašniekam

Tiesa liek FKTK maksāt € 3,6 miljonus «Ventspils naftas» īpašniekam

Naftas cenas pēc krituma pieaug; biržu indeksi sarūk Eiropā

Naftas cenas pēc krituma pieaug; biržu indeksi sarūk Eiropā

Naftas cenas turpina kristies; sarūk biržu indeksi un ASV dolāra vērtība

Naftas cenas turpina kristies; sarūk biržu indeksi un ASV dolāra vērtībaApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Jelgava, 125000 EUR
Māja
Māja, Lēdurgas pag., 79000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR